9 مهر روز جهانی سالمند گرامی باد

خانه / خبر / 9 مهر روز جهانی سالمند گرامی باد
9 مهر روز جهانی سالمند گرامی باد

9 مهر روز جهانی سالمند گرامی باد

 

از نظر روانشناسان سن سالمندان از حدود ۶۰ الی ۶۵ سال شروع می شود یعنی زمانی که اغلب مردم بازنشسته می شوند. اما به طور قطع نمی توان برای آن سن تعیین کرد زیرا یک فرد ۶۵ ساله می تواند امید به زندگی برای ۱۲ سال آینده را داشته باشد. و اگر تا ۸۰ سالگی عمر از خدا بگیرد ممکن است ۱۰ سال دیگر هم زندگی کند. از نظر متخصصان سن تقویمی شاخص ناقصی برای برآورد عملکرد و کفایت افراد است. زیرا افراد از لحاظ زیستی به صورت های مختلفی پیر می شوند. سالخوردگان پیری که شکننده و بیمار و ضعیف هستند و سالخوردگان پیرجوانی که علی رغم سنشان بدن سالمی داشته و جوان به نظر می رسند.

ولی امروزه با بازتر شدن سطح تفکرات افراد، تعریف دقیقی از این امر وجود ندارد. برخی معتقدند سالمندی یک روند است و برخی دیگر سرانجام. علی رغم اختلافات موجود در تعریف آن، مردم به راحتی می توانند فردی که سالمندی موفق دارد را تشخیص دهند. بدون اینکه نیازی به آزمایشات و ارزیابی داشته باشند.

همه ما میخواهیم عزیزان مسن خانواده مان سالمندی موفق را تجربه کنند، به عبارت دیگر می خواهیم از برخورداری آنها از باکیفیت ترین خدمات مراقبتی مطمئن باشیم.  خدمات مراقبت و درمان در منزل  یکی از پراهمیت ترین و تاثیرگذارترین عاملی است که میتوانیم برای عزیزان سالمند خود در نظر بگیریم.

با توجه به این موضوع شناخت نیاز ها و خلأ های بهداشتی و درمانی سالمندان از اولویتهای اصلی مرکز خدمات تخصصی درمان درمنزل ” دم”  جهاد دانشگاهی می باشد. که امیدوارم با همکاری تمامی اعضای مرکز دم کارنامه رضایت بخشی در این زمینه به دست آید.

در پایان متذکر می شوم به رسم سالهای پیش در روز سالمند ( نهم مهرماه 1400) کلیه سالمندان بالای 65 سال متقاضی دریافت خدمات بهداشتی و درمانی در منزل  به مدت یک هفته ( نهم تا پانزدهم مهر ماه )  از تخفیف ویژه   برخوردار می شوند.

 

پاسخ دهید